Gina Tanasie 
Participant

Buna ziua,

Am un pfa infiintant in anul 2014 pe Consultanta si Management la Reg comertului, deoarece asta era forma de angajare la o anumita banca, insa nu trebuia sa mai declaram la Anaf veniturile deoarece se aplicase pentru o forma in care ni se retrageau automat contributiile catre stat, acolo am intreprins activitatea aceasta timp de o luna de zile, apoi m-am angajat la o companie cu carte de munca, iar pfa-ul nu l-am mai luat in calcul, nu l-am suspendat ci a ramas deschis insa nu am declarat nimic catre ANAF si nici nu am primit vreo instiintare, insa anul acesta a trebuit sa mai adaug un cod CAEN 9602 pentru ca am diploma acreditata de make up artist(machior) si sunt in continuare angajata la o firma pentru care mi se retine din venitul brut toate contributiile catre stat, ceea ce doresc sa stiu in contextul de fata explicat mai devreme, este faptul ca nu cunosc si nu stiu sub ce forma va trebui sa declar activitatea mea de machiaj pe care o voi incepe in curand catre ANAF, adica va trebui sa mi se mai retina inca o data contributiile catre stat din moment ce sunt deja angajata cu carte de munca sau nu? care va fi impozitul pe venitul acesta ? si sa ma ajutati va rog sa imi spuneti daca pentru aceasta activitate mai am nevoie de vreo autorizatie cum ar fi cea de la autoritatea de sanatate publica sau veterinara etc/

Astept cu interes raspunsul dvs.

Multumesc mult.

Gina Tanasie

CONTACTEAZA-NE!

Trimite-ne intrebarea ta si-ti vom raspunde in cel mai scurt timp.

Se trimit datele

©[current-year] Comunitate de antreprenori cu activtiati independente

PFA - PFI - II -IF - Profesii Liberale

x (x)

sau

Log in with your credentials

sau    

Ați uitat datele dvs.?

sau

Create Account